View Single Post
Stary 02-02-2010, 23:17   #1122
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał jans6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam prosbe. Mam sharana 2006 rok z silnikiem AUY i problem z webastem. Odpala ale jak jest zimny - tzn po nocy lub postoju na dworzu wiecej niz 2 godziny. pochodzi chwile i gasnie. pompka dodatkowa sprawna!! jak zgaśnie śmierdzi jakimiś spalinami w samochodzie jakąś naftą czy jakiś taki mocno szczypiący zapach i dym a 2 razy się zdarzyło ze kupa dymu z tylnych nawiewów poszła. Ubywa tez płynu ze zbiorniczka.Czy może gdzieś się płyn do paleniska dostawać?? Proszę o jakąś rade. Pozdrawiam
Masz piecyk sterowany cyfrowo D5Z-F, własnie taki mam na stole i nie ma tam możliwości aby był przeciek płynu do komory spalania, a płaszcz wodny to osobna część i nie jest połączona na uszczelce z reszta pieca, jak to było w starszych D3,4,5Wxx. Chyba żeby to jakoś samo pękło, czy rozszczelniło np. przez mróz, gdy jest kiepski płyn.
Te piecyki nowszej generacji Eberschpacher II, to jakies nieporozumienie, w tym moim, a własciwie kolegi z Ropczyc siedzi sterownik, inny kolega z naszego forum z Lezajska ma niestety ten sam problem i ten twój podejżewam o to samo.
Oczytałem się na jego temat na SGAF.de i tam masa ludzi psioczy, ze wymieniaja te sterowniki i to znowu siada.
Ja w obudwu tych przypadkach będę wymieniał im te piece jednak na analogowe D5WZ, co wiąże się z dodatkowym wykonaniem sterowania manualnego i pewną niewielką modyfikacją instalacji, ale zyskaja przy okazji ogrzewanie postojowe.
Pozdrowienia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem