View Single Post
Stary 25-04-2012, 20:08   #8
jaro-master
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Padnięta glowica AUY - moje doświadczenia

[QUOTE=makisek;1437217]Jakiś czas temu (10.2009) kupiłem Galaxa - następnego zresztą, za dość dobre pieniążki w Niemczech. Przebieg ok 150tkm, prod 2002. Ponieważ w cuda nie wierzę, że Niemiec tanio odda dobre auto (większość kupujących w to wierzy) - zastanawiałem się, gdzie jest ZONK.
Na pierwszy ogień poszedł przegub wewnętrzny - oczywiście kompletny z półosią i wydawać by się mogło - że to już wszystko. Pojeździłem sobie w zimę - a jak wiadomo, w śniegu za szybko się nie jeździ..

Zrobiło się cieplej, to przydeptałem do 160km/h w Niemczech - potem przypadkiem pod maskę - a tam ubytek płynu - za chwile kontrolka sygnalizuje jak wyżej. Dolałem - zdarza się - może był niedobór? Następna trasa - to samo. Zmieniłem korek do zbiornika wyrównawczego - nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy jeździe do 130-140km/h - żadnych problemów.. Któregoś dnia ciągnąłem przyczepę kempingową z Niemiec - a że ta miała 100km/h namalowane - to tempomat na 105 i jadę.. W pewnym momencie temp na max, kontrolka miga... - Uuuuups. ZONK II
Pomijając dalsze przeboje - auto na warsztat - popękana głowica w okolicach gniazda zaworów. Kupiłem używaną z auta z małym przebiegiem - Pan mechanik zrobił - jest ok.


Do przyszłych i obecnych posiadaczy AUY:

Macie problemy jak wyżej - głowica na bankGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupujecie auto - próba na autostradzie kilka min 160km/h i obserwujcie zbiornik wyrównawczy.

Po naprawie jeszcze 2 sprawy zauważyłem - auto bardziej "miękko" chodzi na luzie.
A drugie - jak się go gasi, to silnik wyłącza się natychmiast - przed naprawą, jeszcze ułamek sekundy zatelepał..

To co mogę jeszcze podpowiedzieć - do pompek wszystkie głowice są takie same Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Witam,
Mam pytanie odnośnie wymiany samej głowicy.
Czy razem z głowicą wymienia się coś jeszcze?
Mam właśnie głowicę do wymiany a mechanik twierdzi że powinno się wymienić rozrząd (niedawno wymieniony) i nie wiem czy chce mnie naciągnąć czy faktycznie...
Z góry dzięki.
jaro-master jest offline   Odpowiedź z Cytatem