Temat: [Edge 2015- ] Silnik wymiana 2.0EB
View Single Post
Stary 26-07-2023, 22:11   #12
smyk27
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 21-05-2004
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost 245 KM
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: Silnik wymiana 2.0EB

Cześć , Silnik zmielił mi tłoka na 4 cylindrze w misce jest tylko miał nic z tłoka nie zostało , przejechane ok. 140 tyś. Wcześniej uszczelka pod głowicą 90 tyś, żadnej instalacji gazowej od początku samochód u mnie od 700 mil, żadnego dużego dzwona jak go kupowałem, po lekkim obtarciu. Wymiana oleju i filtrów u mnie nie później niż do 10 -15 tyś, przed tą awarią zaczynały wypadać zapłony i czasami nierówno pracował, myślałem że to będzie druga uszczelka aż do dnia gdzie zacząłem ruszać z parkingu i to nie z kopyta jak nagle dym tyłu z kominów, brak mocy i od razu staną i już nie odpalił.
Masz kolego jakiś namiar gdzie do niego kupić graty do generalnego remontu i ile taka przyjemność. Ew. gdzie taki motor wysłac aby go naprawić. od 3 tygodni szukam motora i nic. U mnie mechanik mówi że słabo z częściami do tego modelu z USA 2.0 kupienie takiego silnika graniczy z cudem. Jak możesz coś pomóc to było by super bo jak zawsze jeździłęm marką na F tak zaczynam żałować że go kupiłem Rocznik u mnie 2017
smyk27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem