Temat: [Focus 1998-2004] podszybie - uszczelka
View Single Post
Stary 01-12-2009, 19:51   #17
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niekoniecznie ja mam z 2001 przed liftowy i ma rynienkę.
A poza tym też interesuje mnie ten temat, ostatnio po wymianie filtra mechanik (chyba, zauważyłem to dopiero po kilku miesiącach od wymiany) połamał zaczepy i teraz odstaje podszybie, nie ładnie to wygląda. Jak to "przywrócić" do poprzedniego stanu, nie kupując nowego podszybia?
Witam
Na jakimś forum było to opisane ale przypomnę opis bo sam kilka dni temu to robiłem.
gdy zdemontowałem podszybie okazało się że kołki mocujące są całe a jednak podszybie odstawało od szyby dlatego wyrzuciłem kołki i przerobiłem na wkręty skutek mojej przeróbki jest bardzo dobry i wiem że przy następnej wymianie filtra nie zjem nerwów.
opis: po zdemontowaniu podszybia obejrzałem je sobie i zobaczyłem że w miejscu w którym po wewnętrznej stronie podszybia jest mocowanie kołka po zewnętrznej stronie jest przetłoczenie w plastyku w kształcie koła o średnicy około 12-14 milimetrów wystarczy wywiercić otwór w środku tego koła i wszystko będzie idealnie pasować oczywiście trzeba wywiercić otwory o średnicy trzpienia śruby można następnie sfazować brzeg otworu wiertłem o większej średnicy wywczas łeb wkrętu się schowa i nie będzie wystawał ponad powierzchnię plastiku podszybia ja tak zrobiłem ze względów estetycznych,
gdy to mamy zrobione trzeba jeszcze przewiercić otwory w plastykowych kostkach przy dolnym brzegu szyby w które orginalnie wciskamy kołki tutaj otwór wiecimy wiertłem o mniejszej średnicy niż srednica gwintu wkreta chodzi o to aby był przelot bo inaczej nie da się wkręcić wkreta ja zastosowałem wkręty o srednicy 3mm i długości około 35 mm oczywiście skręcamy wszystko delikatnie pamiętając że mamy do czynienia z delikatnymi elementami, zapewniam że efekt jest doskonały podszybie idealnie dolega do szyby i wiem że przy następnej wymianie filtra będę miał łatwiej.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem