View Single Post
Stary 07-09-2009, 08:57   #8
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: wymiana wycieraczek szyby

Proponuje ABSCar, maja w dobrych cenach Motocraftu - nie pamiętam po ile ale cena mnie nie powaliła.
Co do napraw Galaxy ? Tak na oryginalnych, tyle ze ciężko powiedzieć co jest oryginałem bo to VW :-) wiec serwisuje go w serwisie VW na częściach sharana. Po za tym nie bardzo narazie się psuje.
Porównanie do ASO moim zdaniem nie fortunne, ale tak serwisuje w Qserwis.

Co do wycieraczek, ja nie żyje samochodem tylko używam go dość intensywnie do jazdy z punktu A do punktu B. Co do siary - tak to dla mnie siara, jak i tłumik podczepiony na drut, czy zaspawana w nim zardzewiała dziura zamiast wymiany na nowy, lotka na dachu i pluszowe kostki na lusterku. Tak już mam. A co do wycieraczek, często widać na ulicach "oszczędne opcje" naprawy piór, gdzie guma nowa a ramie całe zardzewiałe.

Na szczęście w slick'ach nie da się już wymienić gumy....

Oczywiście ogólnie mi to nie przeszkadza bo każdy niech robi jak lubi i oszczędza na czym chce ( tarcze hamulcowe też wymieniasz dopiero jak wypadną ? ). Przerażające jest jednak to że potem zakup dobrej sztuki w Polsce graniczy z cudem. Większość sztuk jest "serwisowana" analogicznie jak ten przykład z wycieraczkami i nie pozostaje nic innego jak zakup samochodu w Niemczech.

To jak w moim poprzednim Focusie, po co kupować nowy wkład lusterka z podgrzewaniem skoro można za 20 zł kupić zwykłe szkiełko na allegro - zimy u nas krótkie, Po co wymienić uszczelkę pod miską oleju skoro silikon uszczelni wyciek, po co wymienic uklad sterujący podgrzewaniem przedniej szyby skoro można skrobać w zime szybe, po co wymienic uszczelke na wydechu - lepiej wdychac spaliny :-) .... itd itp....

Ostatnio edytowane przez smithpl ; 07-09-2009 o 09:13
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem