View Single Post
Stary 20-02-2019, 08:31   #4
amperr
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Mechanik rozkłada ręce... Błąd P010F.

Witam.

Proszę o pomoc!
Mondeo MK4 2.0CDTI przebieg 290 000km

Po kolei opiszę cała sytuację.

Jadac na autostradzie odczułem przy dodawaniu gazu że auto nie reaguje jak powinno (ja mu gaz a on muli ogromnie, nie szarpie) i po chwili wyskakuje komunikat "Silnik usterka". Samochód wchodzi jakby w tryb awaryjny i zachowuje się jeszcze gorzej (ogranicza się reakcja na gaz). Podczas jazdy 'resetuje' to przekrecenem ponownie kluczyka i komunikat znika i zaczyna sie historia od poczatku- tzn. Przy obrotach powyżej ok 2500 znów jest ograniczona reakcja na gaz i auto muli, wyskakuje komunikat itd.
Muszę zaznaczyć jeszcze że podczas wyświetlenia komunikatu nie zapala się u góry pomaranczowa kontrolka silnika; wyświetla się tylko komunikat na głównym wyświetlaczu screena.
Podjechalem od razu do zaprzyjaźnionego mechanika i podłączył komputer: P010F nieprawidłowa korelacja mieszanki powietrzno paliwowej.
Zostawiłem mu samochód i miał się przyjrzeć.

Początkowo kilka razy czyscił DPF bo kilka razy się przyjął na maksa i podjąłem decyzję ażeby go wyciąć ponieważ klasc błędów to cała lista wyskakiwala i nieszlo ruszyć do przodu z rozpoznaniem problemu.
DPF usunięty + program oczywiscie = wszystko wrocilo do poczatkowego problemu.
P010F - do tego bez PDF auto kopci ostro.
Tu prezentuje listę sprawdzonych i wymienionych rzeczy:
-sprawdzenie szczelności intercolera oraz przewodów powietrza- OK
-podmiana przepływomierza- bez zmian odczyty prawie identyczne=został stary
-sprawdzone poprzez podmiane 2 brązowe zaworki ciśnienia.
-sprawdzone poprzez podmiane czujniki przepustnicy=wszystko oczyszczona.
-wymiana i sprawdzenie podcisnień.
-wymiana filtra powietrza.
-wstępne rozpoznanie sprawności turbo (łopatki i gruszka ok)- turbo słychać że świszczy.
-czyszczenie przepustnicy i całego dolotu.
- wymiana uszczelek kolektora dolotowego i pokrywy zaworów.
- wymiana zestawu przelewowego- ciężko 1.
-EGR wymieniony rok temu na oryginal- sprawdzony działa dobrze.

Odczyty z komputer czujników w normie.

Moje odczucia teraz:
1 i 2 bieg do odcieńcia idzie w miare dobrze choć to jest ciut słabiej niż kiedyś ale nieznacznie- kopci ostro, od 3 biegu i wyżej podczas szybkiego rozpedzania i normalnego nadal ten sam problem znikła reakcja na gaz powyżej tak 2500 obr/min. wyskakuje komunikat i zabawa od poczatku.
ALE gdy od 3 biegu rozpedzam się powoli do 3 tyś/one to na 6 rozpędza się nawet do 140km/h i komunikat nie wyskoczy.

Mechanik rozłożył ręce i oddał samochód, nigdy mbie nie zostawił z problemem a tu wymiekl.

Proszę o rzeczowe porady bo niemam pomysłu od której strony się za to zabrać...
Nawet brak zaufanych i dobrze myślących mechaników już wokół mnie.

Ostatnio edytowane przez amperr ; 20-02-2019 o 08:37
amperr jest offline   Odpowiedź z Cytatem