Temat: [Focus 1998-2004] Test czujnika CHT temp. w głowicy
View Single Post
Stary 22-02-2010, 09:28   #4
mirosław_a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: warm. mazurskie
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Test czujnika CHT temp. w głowicy

Czujnik CHT jest wkręcony w blok silnika po prawej stronie pod separatorem olejowym, ale ma on złącze, które jest bardziej dostępne i znajduje się też po prawej stronie pod "bałwnkiem" intercoolera. Przytoczyłem czujnik IAT tylko dlatego, że jego zasada działania jest taka sama tzn, że jego rezystancja maleje gdy wzrasta temperatura - czujnik NTC. Umieszczony jest w obudowie intercoolera po lewej stronie.
Jestem zdziwiony tym, że świece żarowe są załączane przy uruchamianiu rozgrzanego silnika. Może tak musi być, ale z drugiej strony to zarzynanie świec.
Sprawdzę jeszcze czujnik temp.zew. i czujnik temp paliwa na pompie może on odpowiada za włączanie świeczek, bo chyba ciśnienie atmosferyczne i stan morza nie jest za to odpowiedzialny - to żart.
Do hubson78: te pyknięcia w czasie jazdy mogą pochodzić od przekaźników załączających świece, które podgrzewają płyn chłodzący, jest ich 3 z czego dwie są połączone szeregowo. Ja u siebie zaobserwowałem lekkie przygasanie świateł podczas jazdy. Dzieje się tak również po włączeniu klimy, że lampy lekko przygasną.
mirosław_a jest offline   Odpowiedź z Cytatem