View Single Post
Stary 22-07-2012, 07:58   #43
carpov
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: DGL
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że gdzieś w pompie paliwa w baku lub na przewodach powinien być zaworek, który zapobiega grawitacyjnemu cofaniu paliwa do baku
Oj coś mi się zdaje...ale musimy naprostować trochę temat układu paliwowego.
JEŻELI SIĘ MYLĘ TO PROSZĘ TO PROSTOWAĆ. Z tego co się zorientowałem czytając nasze forum w baku NIE MA żadnej pompy paliwa. Pierwsza sekcja CR zaciąga paliwo wprost ze zbiornika. Nadmiar jest kierowany z powrotem do zbiornika. Pozwoliłem sobie na mały rysuneczek wykonany na szybko.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o korekty jeżeli coś jest nie tak.

Cytat:
Napisał danielr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to za serwis, który stwierdza powietrze w filtrze, zapewne wie o zapowietrzeniu i wypuszcza tak klienta bez rozwiązania przyczyny ? To żart jakiś a nie serwis.
Wyżej napisałem miasto w którym to ASO się znajduje. A propos....czy gdzieś na forum jest jakiś "ranking" ASO Ford ? bo chętnie bym opisał i zaopiniował to i owo


Wracając do tematu, mam kilka pytań pomocniczych.
1) Czy w tym układzie są jakieś zawory zwrotne? Logika sama nakazuje w takim układzie stosowanie tak prostego rozwiązania.
2) Czy puszka/obudowa filtra jest zamontowana "na sztywno" do silnika? Bo u mnie jest luźna....praktycznie dynda na przewodach paliwowych.
3) Puszka/korpus filtra jest plastikowy. Czy dekiel nakręcany od góry jest z platiku? chodzi mi o gwinty. Czy one też są z plastiku? Może jakiś SILNY mechanior po prostu przekręcił gwint, zerwał go i teraz wszystko trzyma się na "podciśnieniu" Zassa kopułkę to jest dobrze, odpuści -ciagnie powietrze

Ostatnio edytowane przez carpov ; 22-07-2012 o 08:08
carpov jest offline   Odpowiedź z Cytatem