View Single Post
Stary 04-05-2006, 07:27   #8
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Rdza

Witam, przyłączam się do w/w postu. Ja też mam rdzę na rantach na spodzie drzwi i interesuje mnie jakiś dobry domowy sposób na pozbycie się tej rdzy w taki sposób aby za 3 miesiące nie trzeba było znowu robić. Wymiana na nowe drzwi i malowanie to spory wydatek. Zresztą rdza w 3-4 letnich samochodach to paranoja. Wypowiadał się kolega, że czytał w „Motorze” o wyminie w serwisach a drugi o koledze z Niemiec któremu wymieniono drzwi i chciałem się do tego ustosunkować. Ja też przeczytałem nawet 2 artykuły na temat rdzewiejących Fordów Mondeo jakie się ukazały w „Motorze”, że sprawa dotyczyła mnie, więc zadzwoniłem do Ford Polska (mój samochód jest też przywieziony ale robiłem u Forda przeglądy ale nie pod katem lakieru i rdzy) , przedstawiłem sprawę i powołałem się na te artykuły z gazety, Pan z Ford Polska powiedział mi, że pierwszy artykuł jaki się ukazał w „Motorze” nie był autoryzowany a osoba wypowiadająca się nie ma nic wspólnego Ford Polska a co do drugiego artykułu to każdego podchodzą indywidualnie (jak osoby czytały te artykuły to wiedzą o co chodzi i nie będę się rozpisywał) i żeby sobie jechał tam gdzie za granica był serwisowany samochód to mi zrobią a jak nie to żebym sam sobie zrobił. Z racji, że temat nie dawał mi spokoju porozmawiałem z znajomym mechanikiem z Forda, który mi powiedział, że te rdzewiejące drzwi są uznane przez Forda za wadę konstrukcyjną i wymieniają na zachodzie we wszystkich Fordach które przyjadą z taką usterką, ale nie w Polsce. I u nas też jest to plagą, ale wymieniają samochodom na gwarancji i to jak osoby mają jakiś rozszerzony przegląd, za który trzeba dodatkowo zapłacić. A co do perforacji i gwarancji na nią to tłumaczą tak, gwarancja na perforację dotyczy takiej sytuacji jak rdza przejdzie przez jakiś element na wylot i perforacja nie zatrzyma w okresie gwarancji rdzy to wtedy jest uznawana (jest dodatkowo wiele obostrzeń do tego-te przeglądy ). Mam prośbę może ktoś z kolegów czytający ten post ma taką samą sytuację jak ja i udało mu się coś wskórać w Fordzie to niech się podzieli info, w jedności siła może się innym też uda coś zdziałać z rdzewiejącymi Mondeo.
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem