Temat: [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol.
View Single Post
Stary 11-12-2013, 15:23   #45
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

No, nie, nie... nie unoszę się i nie jestem złośliwy. Problem w tym, że jeżeli ktoś podaje interpretację policjantów i inspektorów ITD i dodaje, że mówili dobrze - a tak nie jest, to wprowadza w błąd czytających. Targam przyczepki do przewozu koni już ponad 25 lat i trochę spotkań "z władzą" na drodze jednak przeżyłem. I to co wygadywali, to... masakra.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie, a ciągałem przyczepy i rozmawiałem z Policją i ITD na ten temat dowiedziałem się co następuje:
1. DMC pojazdu plus DMC przyczepki nie może przekroczyć 3,5 tony
2. DMC przyczepki nie może być większe od masy własnej pojazdu.
To dotyczy kat. B prawa jazdy i czytając prawo o ruchu drogowym wydaje się, że mówili dobrze.
Sądzę, że wynika to z bardzo dużego, bezsensownego skomplikowania tych przepisów, a ta tabelka o której pisałem bardzo dobrze systematyzuje problem. Więc... przeczytana ze zrozumieniem wszystko wyjaśnia.
Dlatego mam nadzieję, że nie obraziłeś się, a wyjaśnienia w wątku pozwoliły zgłębić ci problem.

Ja sam mam nadal wiele pytań i niejasności związanych z tym tematem, ale już nie będę ich wyciągał w wątku, bo to byłoby już straszne zamieszanie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-12-2013 o 15:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem