Temat: [Focus 2004-2008] Jaki olej 16.tdci 109KM ?
View Single Post
Stary 28-04-2013, 09:12   #56
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?

Cytat:
Napisał salmon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik przy wymianie oleju wlał do mojego 1,6TDCI 4 litry oleju (w bańce 5L został cały litr). Teraz na miarce mam trochę ponad max. Myślałem, że jeszcze trochę wciągnie filtr i stan opadnie ale niestety tak się nie stało. Czy jazda z takim poziomem oleju może zaszkodzić silnikowi? Czy powinnem coś z tym zrobić, czy może tak zostać?
Nie wiem co rozumiesz przez Max, ale ...
Min i Max to te dwa nacięcia na środku bagnetu oddalone od siebie o około centymetr.
Wielu mechaników tego nie wie i ... leje pod górne zgrubienie bagnetu, a on tam tylko po to jest grubszy, aby olej, który jest w rurce nie upaprał "części pomiarowej" i nie zafałszował wyniku.

Producent po to zaznaczył maksymalny poziom oleju, aby go nie przekraczać.

Odpowietrzenie skrzyni korbowej w tym silniku działa nie najlepiej, a pary oleju w dolocie silnikowi na pewno nie pomagają (więcej oleju powoduje nasilenie efektu), już nie wspominając o przepływomierzu, w sumie najgorsze to to, że mieszają się z sadzą i tworzą gęstą maź, która zalepia EGRa i kanały dolotowe. Taki samochodowy zły cholesterol.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem