View Single Post
Stary 10-05-2013, 16:19   #1
rciechan
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 VR6 AMY
Rocznik: 1998
Postów: 220
Domyślnie C-max 2004 2.0 TDCI brak mocy - tryb serwisowy?

Witam,

Jako kilkuletni użytkownik forum, tylko, że sekcji Galaxy nie miałem większej okazji tu zaglądać. Dodatkowo auto miałem w beznynie i automacie więc wszelkie niuanse związane z dieslem i dwymasą są mi całkiem obce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponieważ jednak w rodzinie obecny jest C-max to zostałem poproszony o zadanie pytania w nadziei na szybką i fachową odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawy są dwie:
1. Kilkukrotnie przydarzyła się sytuacja, ze po przejechaniu jakiegoś odcinka, zgaszeniu auta (np. tankowanie, zakupy itp), po ponownym odpaleniu auto traci całkowicie moc, nie można ruszyć z miejsca, dodanie gazu kończy się dławieniem i duszeniem a w efekcie zgaszeniem silnika. Po czym jeśli kilkukrotnie na krótko odpali się i zgasi kluczykiem auto wszystko wraca do normy i auto nagle zachowuje się jak gdyby nigdy nic i można ruszyć i jechać normalnie. Co to może być - drobiazg czy jakaś kosztowna usterka?

2. Auto ma przebieg 200 tys km i najprawdopodobniej zaczyna mu dokuczać dwumasa - z jakim wydatkiem należy się liczyć, zeby mieć spokój na kolejne kilka lat?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i odpowiedzi.

Pozdrawiam
__________________
Sprzedam moją bestię Galaxy Ghia 2,8VR6, '98, z polskiego salonu, 3 właściciel, LPG, 213 tys. km - prawdziwe!
rciechan jest offline   Odpowiedź z Cytatem