Temat: [Kuga 2008-2012] Komunikat awaria silnika
View Single Post
Stary 06-02-2012, 18:19   #9
Adam66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Górny Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0tdci 136
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał b@rth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli dokladnie to samo co u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

... a ceny maja niezle ... dobrze ze u mnie na gwarancji
Miałem tę samą awarię wczoraj na A4 podczas wypalania DPF. Niestety musiałem zawrócić z trasy i udać się dzisiaj do serwisu. Okazało się że padł czujnik różnicowy DPF.To nic . Po jego wymianie dalej świeciła na pomarańczowo
lampka "awaria silnika". W 1 wersji wytłumaczono mi że jest zapchany DPF i będzie trzeba go wypalić w serwisie co wiąże się z dodatkowymi kosztami, w tym obowiązkowo wymiana oleju i filtra oleju. Poszukałem jednak trochę w necie i okazało się że nie trzeba wypalać w serwisie DPF tylko wykonać kilka czynności, które można zrobić samemu:
1- wypalić DPF na trasie-jazda z ok. 3 tys. obrotów przez około 15 minut. Ja jechałem tak raz 15 minut na 5 biegu a raz 15 minut na czwartym. zrobiłem to celowo 2 razy dłużej gdyż odbyło się to przy temperaturze powietrza minus 12 stopni
2- odłączyć klemę plus z akumulatora na kilka minut
3- zatankować paliwo- ja nalałem 20 litrów ON ultimate

Po zatankowaniu kontrolka silnika zgasła.
W czasie mojego pobytu w serwisie na lawetach przyjechało 6 samochodów marki ford wszystkie 2-3 latki. Może komuś się przydadzą moje opowieści.
Dodam że Czujnik różnicowy z wymianą to koszt min 470 zł.
Adam66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem