View Single Post
Stary 14-03-2024, 17:56   #5
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna

Dla potomnych:
Miałem problem ze swoim SYNC 2.5, że nie mogłem go podnieść z wersji "MC" czyli bazowej, do wersji "MH", dotychczas najnowszej.
Jak się okazuje, jest już nowsza wersja - "MJ" która nie dość, że jest z połowy 2023 roku (dokładnie 31 lipca 2023), to do tego rozwiązuje wszelakie problemy z instalacją poprzednich wersji + kilka poprawek, w tym różnie odpalające się wyświetlanie kamery/czujników parkowania na tablecie radia. Kilka poprawek wizualnych zauważyłem i szczególnie zwiększoną prędkość działania - w końcu działa tak jak Sync 3.

Tak więc - nie trzeba instalować wersja po wersji - wystarczy zainstalować sama wersję MJ
Link do wersji MJ po naciśnięciu na to łącze.

Tutaj wsad instalacyjny:
[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-MJ
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-MJ_1684825180000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay

Co do procedury instalacji jaką zastosowałem:
1. Uruchomienie samochodu (włącznie z silnikiem)
2. Odpalenie aktualizacji automatycznych w Sync 2.5
3. Podpięcie pendrive w obojętnie jaki port
4. Uruchomienie "szukania aktualizacji" w SYNC
5. Sync sam wykryje pakiet z pendrive, zacznie go inicjować a finalnie instalować.
6. Po zakończonej instalacji pasek postępu zniknie, wtedy możemy wyłączyć auto oraz pozostawić je same sobie na 30 minut BEZ KONIECZNOŚCI ZOSTAWIANIA ODPALONEGO ZAPŁONU. Po prostu wyłączyc, zamknąć jakbyśmy zostawiali na parkingu.
7. Po 30 minutach przyjść, uruchomić zapłon, usłyszeć od miłej Pani "Twój SYNC 2.5 został zaktualizowany" i rozkoszować się poprawionym softem.

Jakby ktoś potrzebował z tym pomocy na dolnym śląsku (Wrocław) - służę pomocą.
Naturalnie w Fordzie Polska jak i w ASO powiedzieli ze ten soft jest "nieaktualizacyjny".
Oficjalne stanowisko Forda jakie udało mi się dostać to takie, że Sync 2.5 jest możliwy do aktualizacji TYLKO w ASO. No i cień prawdy w tym jest, do momentu aż będziemy mieli źródła na temat wersji i ich EPOCH to będziemy w stanie sami pobierać obrazy i instalować, jak źródło się utnie - zostaje tylko ASO które ma dostęp do obrazów.
U mnie wszystko poszło, dodatkowo doszła "czarna lista" urządzeń w FordPass Wi-Fi, czego wcześniej nie miałem.

Cytat:
Napisał maciekkrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest najnowsza dostępna wersja MH?
Tak więc odpowiadając - jest nowsza MJ

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

A sprawdzał kolega aktualizacje na stronie Forda?

https://www.ford.pl/wsparcie/aktualizacje-map-i-sync


wszystkie przydatne linki są w wątkach o aktualizacji

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=264180

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=269330

pozdrawiam
Arturek
Oraz odpowiadając Arturkowi - nie wprowadzajmy kolegi w błąd - oficjalnie Sync 2.5 nie ma aktualizacji, więc żaden z tych linków nie pomaga.

Ostatnio edytowane przez XFrostPL ; 14-03-2024 o 18:11
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem