View Single Post
Stary 10-03-2024, 21:08   #6
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie załącza się dopiero po użyciu większej siły na kierowni

U mnie sprawa zacinającej maglownicy się rozwiązała, ale dopiero po wymianie płynu w maglownicy na olej MOBIL ATF 220 i to też nie tak od razu, bo musiałem pojeździć ze 2-3 miesiące zanim całkowicie przestało to być choćby w najmniejszym stopniu odczuwalne, teraz nawet w największe mrozy kierownica po odpaleniu chodzi gładko i płynnie.
Wcześniej dwa razy wymieniałem na olej Lotos w odstępach mniej więcej pół roku i nie było żadnej poprawy, po wymianie na Mobil od razu było delikatnie czuć, że jest minimalnie lepiej, ale ogólnie bez żadnej większej poprawy.

W międzyczasie byłem reklamować maglownice tam gdzie była regenerowana, jednak stwierdzili, że to nie jest ich wina i chcieli wymienić zaworek zwrotny chyba w pompie, lub wymienić całą pompę, bo niby nie ma siły pompować. Pojechałem również do innego warsztatu, a tam postawili diagnozę, że maglownica do regeneracji plus ewentualnie do wymiany rozdzielacz maglownicy, w kolejnym warsztacie również chcieli regenerować maglownice nawet po informacji, że rok wcześniej była regenerowana.

Z perspektywy czasu przypuszczam, że wina była zapieczonego rozdzielacza, lub zaworka w pompie, a olej Mobil ma może jakieś właściwości płuczące, teraz jak się zrobi ciepło to dla pewności wymienię olej jeszcze raz, żeby pozbyć się wszelkich syfów z układu i mam nadzieję że już będę miał spokój.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem