View Single Post
Stary 07-11-2016, 17:03   #46
cobrags500
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Przasnysz
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Cytat:
Napisał Sysiek90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do cobrags500 - odnośnie tego migania o którym pisałem i o którym Ty też piszesz - pamiętaj nie wymieniaj tylko regulatora napięcia, w Polsce są tylko zamienniki, które bardzo krótko działają, za chwile problem wraca.. Wymiana alternatora - na używany (sprawdzony) sprawiła, że miganie zniknęło.. Odnośnie lekkiego szarpania - problem po poradzie mechanika zniknął, mianowicie tankowałem do tej pory na stacjach średniej jakości, nasze autka są bardzo wrażliwe na benzynie, kilka dni temu zatankowałem na BP i problem całkowicie zniknął, przejechałem w tym czasie w różnych warunkach ok. 500 km i problem całkowicie zniknął..
Ja cały czas tankowałem na Orlenie. Od pół roku tankuje na BP, a już 4 baki wyjeździłem pb98 z BP i nie widzę różnicy. To chyba jednak nie paliwo. A może filtr paliwa, ale też szkoda mi w ciemno wymieniać bo jest drogi. Dziwne, że nie pokazuje żadnego błędu. Szarpanie pojawia się przy równej jeździe w granicach 2tys obrotów no i mam wrażenie że nie przyspiesza równomiernie tylko stopniowo i tak jakby trochę mulił. Nie wiem co to może być na razie tak jeżdżę może coś wyjdzie w końcu.
cobrags500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem