View Single Post
Stary 05-06-2013, 08:25   #9
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

Próbuję zdiagnozować podobny problem w swoim Mondku, aczkolwiek u mnie przerywanie odczuwalne jest w zakresie od ok. 1800 - 2500 tys. przy spokojnej jeździe. Jak sięgnę pamięcią, to problemy z przerywaniem zaczęły się jak padła mi pierwsza cewka. Wówczas to zanim wymieniłem cewkę, parę dni szukałem przyczyny i strasznie wyszarpało mi silnik (gasł gdy włączałem światła mijania). Pisałem o tym w wątku http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91965

Wymieniłem wówczas cewkę na jakąś najtańszą - było prawie dobrze. Po jakimś czasie zakupiłem oryginał - było jeszcze lepiej. Jednak idealne działanie od tamtej pory w moim odczuciu nie powróciło.

Stąd moje podejrzenia padają na to, że podczas uszkodzenia cewki (i towarzyszącego jej szarpania silnikiem, co na pewno nie jest obojętne dla elektroniki) może dojść do jakiegoś minimalnego uszkodzenia innego obwodu, który właśnie później skutkuje takim denerwującym przerywaniem, niewielkim falowaniem itp.

Może ktoś ma doświadczenia z samodzielnym diagnozowaniem Mondka za pomocą ELM327 (posiadam taki zestaw) i mógłby się podzielić swoją opinią w sprawie parametrów na które należałoby zwrócić uwagę podczas szukania przyczyn takiego niewielkiego przerywania / falowania w pewnym zakresie obrotów?
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem