Temat: [Mondeo 2000-2007] Tiptronic nie zalącza 1 i 2 biegu
View Single Post
Stary 01-07-2010, 22:21   #9
Artur Kowalczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Warszawa
Model: GALAXY MK I
Silnik: 2.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: Tiptronic nie zalącza 1 i 2 biegu

Witam

Forda kupiłem rok temu w maju z przebiegiem 105000 teraz ma 115000km.Samochodem jeździ żona do pracy bez szaleństw to taka zabawka do wożenia.W baku ciągły wir ale przy takich przelotach da sie wytrzymać.

Kilka dni temu wymieniłem sobie olej dynamicznie 5l ,potraktowałem ten olej jako płyn do czyszczenia skrzyni ,po wymianie auto przestało całkowicie ciągnąć,cały czas działa tylko wsteczny.Przez te trzy dni odpalałem auto na 15 minut i wachlowałem biegami.Dzisiaj rano odpaliłem mondka R idzie D idzie wyjechałem na miasto wóz zasuwa 1 ok 2 ok 3 ok 4 ok 5 ok po godzinie troszkę się skrzynia zaczęła ślizgać ale spokojnie dojechałem.Bardzo ciekawe zjawisko dla wszystkich speców z firmy Samco i innych które odwiedziłem - skrzynia do remontu.Mechaniczne uszkodzenie nie naprawiają się same.Jutro zleję ten olej wraz z tym który został w chłodnicy i znów zabawię się w płukanie.Powinienem też wymienić filtr ale to się wiąże z wyjęciem skrzyni.Do płukania używam zwykłego oleju do automatów.Słyszałem już takie opinie że po takim porządnym płukaniu powinno się zalać skrzynie takim olejem jaki jest zalecany.Potem zresetować kompa i obserwować co się dzieje.


Szukam też informacji dot sposobu wyjęcia takiej skrzyni tzn. czy wyjmuje się ją od góry czy od dołu?Jak na razie brak informacji.Jeżeli od góry to sobie ją wyjmę i wymienię filtr jeżeli od dołu to już bez warsztatu się nie obejdzie.

Pozdrawiam
Artur Kowalczyk
Artur Kowalczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem