View Single Post
Stary 22-05-2009, 19:11   #132
jarkosz2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 160 PS
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam wszystkich z problemami"migającej spręzynki",
piszę o tym,bo być może ktoś ma podobne problemy i wcale to nie musi być wtrysk, bądź wtryski, ale całkiem inna rzecz.....moje objawy były następujące:
1. podczas jazdy - ruszania zaczęła migać "sprężynka", oczywiście utrata mocy dalsza jazda max 40-50 km/h.
2. auto odpala za każdym razem, silnik pracuje równiutko, lampka miga objawy j.w.
3. dymek z rury regulaminowy, bez żadnych podejrzeń.
4. nie za każdym razem udało się zresetować wyłączeniem silnika.
5. raz - po nocy rano odpalił kontrolka nie migała i tak udało się przejechać 500 km.
6. Następnego dnia podczas uruchamiania (kolejnego)podczas dnia znowu kontrolka miga, jazda prawie niemożliwa......dość i na tym się mija cierpliwość skończyła
Diagnoza po podpięciu pod kompa.......nie wtryski (wszystkie ok), ani inne rzeczy o których koledzy pisali na tym forum......przyczyna? Sterownik sprężarki.......Jak się okazało u mojego znajomego mechanika, część to nie występuje "solo", ale w komplecie ze sprężarką...koszt w ASO ok. 3 tys. Część owa to własnie ten sterownik (elektronika) i silniczek - ten u mnie był ok. koszt naprawy 500 zł i auto śmiga jak za dawnych czasów A więc przyczyną "migającej sprężynki" może być również sterownik sprężarki....pozdrawiam wszystkich.....
jarkosz2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem