View Single Post
Stary 14-07-2019, 14:11   #7
emdzej80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł - gdzie zamontowane?

Pomogę w temacie. Też mam wersję skandynawską Mondeo z automatycznym włączaniem świateł w pozycji 0 na przełączniku. Przetestowałem wyjmowanie odpowiedniego pinu, ale w łatwiejszy sposób i faktycznie działa tzn. lepiej i wygodniej jest wyjąć pin nr 5 z niebieskiej kostki pod przekaźnikiem (ten obok skrzynki bezpieczników przymocowany po lewej stronie zaraz na pierwszym planie), bo jego kostka jest większa od tej za przełącznikiem i piny są większe. Łatwiej się je wyciąga:

1. Najpierw wyciągamy przekaźnik z kostki lub zostawiamy całość w komplecie i przechodzimy od razu do punktu 2 po czym wyciągamy przekaźnik z kostki.
2. Odłączamy od ścianki (ja delikatnie wyjąłem z całym czarnym zatrzaskiem, bo nie chciała wyskoczyć z niego).
3. Z tyłu kostki trzeba zdjąć delikatnie jej czerwone plecy.
4. Podważamy igłą z przodu kostki pin nr 5 i wysuwany do tyłu.
5. Zakładamy czerwone plecki.
6. Zabezpieczamy luźny pin taśmą izolacyjną.
7. Podłączamy przekaźnik (nie ma potrzeby kupować i wymieniać go na inny) do kostki.
8. Zakładamy całość na ściankę, na wcześniej wciśnięty czarny klips lub razem z klipsem wszystko w komplecie wciskamy w ściankę.

Ten sposób działa. Wszystkie światła działają prawidłowo (w tym oczywiście długie).

Wyjęcie przekaźnika z kostki jak sugerował kolega wyżej nie działa, bo światła długie nie działają po takim zabiegu. Tylko można nimi mrugać.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez emdzej80 ; 14-07-2019 o 15:51
emdzej80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem