Temat: [Kuga 2013-2020] Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
View Single Post
Stary 23-01-2021, 19:30   #1
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Wskazania poziomu oleju na bagnecie .

Miałem już dawno o tym napisać , ale jakoś zawsze zapominałem .

Otóż chodzi mi o to ,ze mimo tego ,że przy każdej wymianie oleju zalewam 6L to na bagnecie ( po kilku minutach ) pokazuje za każdym razem 3/4 poziomu .

Olej zlewam prawie do 0 gdyż odkręcam korek na dole , filtr i tak samochód stoi do rana na kanale . Montuje filtr oleju, zalewam 6 L Castrol S&S 0W30 D. Czekam 15-30 min i na bagnecie pokazuje 3/4 poziomu . Tak samo przez cały czas eksploatacji do następnej wymiany . Wymieniam olej + filtr sztywno co 10 tyś . Czy cos jest nie tak z bagnetem ,ze wskazuje nieprawidłowo ? Czy Wy też tak macie ???? W sumie autko chodzi elegancko . Wszystko suche i żadnych wycieków . Ostatnio zlałem "stary" olej do bańki z miarką i wyszło 5,9L . Czy to jakiś wadliwy bagnet ??? Ot taka ciekawostka .

AAAAAA no i jeszcze jedno zapytanie :

W menu komputera pokładowego jest cos takiego jak "zeruj stan oleju "

To zerowanie to się robi po spuszczeniu starego przed wlaniem nowego czy już po zalaniu nowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?????

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 23-01-2021 o 19:32 Powód: dodano zapytanie
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem