Temat: [Mondeo 2007-2014] Regularnie rozładowujący się akumulator
View Single Post
Stary 09-02-2014, 10:22   #149
etop
ford::beginner
 
Avatar etop
 
Imię: Jarecki
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Mazury
Model: mk4 mondeo Titanium
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 40
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na conversie pojawia sie komunikat o rozładowanym aku, ale generalnie gdyby nie fakt, że nie chce zakręcić, to powiedział bym, że nie widzę oznak że coś jest nie tak - centralny działa, radio działa, światła działają...

Coś mi się wydaje, że to głębszy problem :/ ...
u mnie jest to samo, po pozostawieniu auta na kilka godzin z włączonym radiem, otwartymi drzwiami. Ale jeszcze nigdy ten stan nie był tak niski aby auta nie móc uruchomić.
W związku z tym ze kontrola poziomu elektrolitu w MK4 jest znacznie utrudniona bo wymaga wyjęcia aku, w większości przypadków to może być przyczyną niedomagań.
Wczoraj próbowałem to uczynić bez wyjęcia, udało mi sie zaglądnąć do 3 cel. W każdą z nich wstrzyknąłem trochę wody destylowanej bo płytki były suche (aku użytkowany od 6 lat.) w pozostałe wstrzyknąłem też licząc ze wyparowało tyle samo, do strzykawki zastosowaniem miękką rurkę. Do dwóch ostatnich cel było trudno podnieść korki na tyle aby wlać wodę - ale poszło.
Kolejnym razem jeśli sie do tego zabiorę i bede musiał wyjąć aku, wytnę w tylnej obudowie na górze taką klapkę jak w jest przedniej części, aby móc zaglądnąć do cel za każdym razem przed ładowaniem - to jest podstawa obsługi aku - nie wierzcie ze te bezobsługowe nie parują!
etop jest offline   Odpowiedź z Cytatem