Temat: [Mondeo 2000-2007] Dziwne stuki z przodu
View Single Post
Stary 05-06-2014, 21:34   #1
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Dziwne stuki z przodu

Hej

Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym stukaniem dochodzącym spod samochodu z okolic prawej strony tak jakby pod pasażerem. Powiem na wstępie że mam już dość domniemań, pseudofachowców co wymianiają pół auto aaż w końcu moze trafią. Musze niestety stwieordzić że osoby które uważałem za fachowców nie sprostały zadaniu.
Ale do rzeczy:
Stukanie słysże najczesciej podczas wolnej jazdy, czasem nawet toczenia się bez gazu na 1 lub 2 biegu. wyraxnie słyszalne przy predkoćiach od 5 do 60 km/h, ewidentnie dochodzace spod podwozia od strony pasażera. To tak jakby cośmetalicznego się tłukło lub przeskakiwało. Słychać to tez podczas hamowania z małych predkoci takiego poiwedzmy miekkiego hamowania. Bardzo czesto owe trzaski słyszę też podczas wyjezdzania z garażu tyłem i skręcająć w prawą stronę.
Wiem co powiecie, pewnei przegub. Też się ku temu składniałem, i mimo uiż moje przeguby na oko źle nie wyglądały wymieniałem całą prawą (długą) półoś. Oczywiście ząłożyłem używkę ale w dobrym stanie. Efekt identyczny dalej tłucze się tak samo. Więc na 99% odpadają przeguby, bo byłby to zbyt duży przypadek że objawy są takie same.
Kolejną sugestia mechaników była przekładnia kierownicza. Co by miec problem z głowy zakupiłem przekładnię w bardzo dobrym stanie. Wymieniłem. Efekt załamka taki sam. Dalej się tłucze.
Kolejną sugestią były siedliska łozys + łożyska amortyzatorów. Wymieniłem chociaz były dobre. Ekek bez zmian dalej się tłucze.
Dodam iż wszelkie tuleje, wahacze, łączniki itp sprawdzane kilkakrotnie są sztywne i nie ma w nich luzów.


Panowie pomóżcioe bo rzygac sie chce. Co to moze być?
Nic do głowy mi już nie przychodzi.
Ja osobiście na logike skłaniam się nadal ku przegubom, ewentualnie jakiś luz na połączeniu skrzyni biegów z półosią? Czy mogło się np wyrobic wejście do skrzyni (tam gdzie uszczelniacz półosi) Brak mi już nerwów, pieniędzy itp Jeździ auto niby normalnie al;e to tłuczenie mnie wykańcza.
pomocy.
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem