Temat: [Fusion - Mondeo USA] 2.0 EB 240km - założone LPG
View Single Post
Stary 28-10-2021, 05:51   #375
Hubercior
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Witam to mój pierwszy post tutaj. Od 2 dni jestem posiadaczem Fusion 2.0 2016r. Myślę o instalacji LPG.
Wcześniej miałem Volvo S60 i tam miałem pośredni wtrysk paliwa oraz instalację Zenit OBD + Herkulesy. Mam dobrego gazownika, który dobrze ogarnia Zenita nawet AG Centrum go poleca w Grodzisku Mazowieckim.
I teraz zastanawiam się nad tym co instalować w Fusionie :

1) Zenit Direct (znam poprzednika tj OBD ale nie wiem jak będzie pracować z silnikiem z bezpośrednim wtryskiem) Jakie mogą być z nim problemy i jakiego rzędu dotryski są tj.ile L PB?. W Volvo jeździłem na Zenicie OBD ponad 6 lat i nic poważnego nie działo się ani z instalacją ani z silnikiem. Ktoś z forum (wiem, że kolega Zywieccc ma) może wypowiedzieć się jakie miał "przygody" z Zenitem i jak to działa z Fusionem ?
2) KME EVO Sky Direct
3) instalację z wtryskiem gazu w fazie ciekłej?? Ale czy jakaś jest ponoć Prince wycofał się i do Fordów nie ma (z tego co słyszałem coś z wtryskiwaczami się działo), STAG 500.4 DIS nie ma na rynku a miał być od kilku lat, Vialle Liquid SI też nie do Fusiona... Vialle Liquid SI https://www.gcautogaz.pl/i-31-wtrysk...lle-liquid-si/ Vialle https://www.egp.pl/vialledi/
4) Instalacje dedykowane Landi Renzo Direct jest ponoć dedykowaną do tego silnika/samochodu. Ktoś z was ma Landi Renzo Direct i podzieli się swoimi doświadczeniami ?

Czytałem poprzednie wątki i ktoś napisał, że miał EZP i obniżyło mu to dotryski tj spalanie PB. Z tego co czytałem na liście silników do których jest przeznaczony EZP nie figuruje nigdzie (przynajmniej nie udało mi się znaleźć ) Fusion 2.0. Auto Dakar chwali się że ich EB 2.0 ma dotryski na poziomie 1 L PB na KME EVO Sky Direct. Pytanie ile na takim ustawieniu silnik wytrzyma ? Migaz instalujący Landi Renzo twierdzi, że minimalne dotryski w tym silniku to 0.5L na cylinder czyli min 2L PB i więcej w zależności od stylu jazdy. I m większe obciązenie silnika tym większe dotryski. Więc jakoś nie chce mi się wieżyc aby 1L w KME był wystarczający i nieszkodliwy dla silnika ?
Zgłupieć można bo każdy chwali swoje rozwiązanie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co lepszego ma sterownik KME czego może nie mieć ZENIT direct i na odwrót ?
Jetem z Warszawy i rozglądam się za dobrym instalatorem. Wiem, że tutaj polecacie Auto Dakar jeśli chodzi o KME. Ktoś jeszcze poleci jakiś warsztat w Wawie lub okolicach ? Niedaleko mnie jest jeszcze ALLTOP ul.Chodecka 1D. Jakieś opinie o nich ?

Jaka obecnie jest cena instalacji KME Sky Direct oraz Zenita Direct ?

I pytanie niezwiązane z LPG. Polecicie jakiegoś mechanika który dobrze ogarnia Fusiony teren Warszawa,Marki,Zielonka, Ząbki ? W moim nie działa spryskiwacz szyby przedniej. Wycieraczki działają ale nie słychać pompki spryskiwaczy. Zastanawiam się czy padła czy coś jest rozłączone. Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik od spryskiwacza ? W manualu znalazłem bezpiecznik od wycieraczek... Czy to chodzi na 1 bezpieczniku ?

Ostatnio edytowane przez Hubercior ; 28-10-2021 o 11:05
Hubercior jest offline   Odpowiedź z Cytatem