View Single Post
Stary 19-09-2008, 19:43   #60
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Nie bede palowal silnika przy 1500 rpm bo nie jestem debilem, pisalem o przyspieszeniu w takim zakresie km/h odpowiedniego dla silnika.

Jak Ci pisze ze przyspieszenie na 5 biegu dla silnika benzynowego i diesla nie jest rowne , to napisales ze jest , a potem cos piszesz o przelozeniach skrzyni biegow?? Pijany ciagle siedzisz przy kompie czy jak to jest??
Gdybyś czytał uważnie to zauważyłbyś, że napisałem, że mozna je porównać, właśnie ze względu na dobór przełożeń, a nie że są takie same. Ale ty wyczytujesz między wierszami to czego nie ma a akurat ci pasuje.
Cytat:
Dziwi mnie to ze tomiwit i jester maja takie same silniki , lecz przyspieszenia na 4 biegu sa calkowcie rozne , ale za to na 5 biegu jest to samo

Prawde mowiac to kolega jester dla mnie sciemnia niesamowicie bo

Jester
4 bieg 60-100 9s
5 bieg 80-120 13-15s

kolega szanowny tomiwit
4 bieg 80-120 9s
5 bieg 80-120 ok 13s

I teraz sprawa dziwna 80-120 kolega jester na 4 biegu robi w 6s?? Cos tutaj nie halo??
Tak dokładnie to napisałem 6-7s z dokładnością do 1s - nie miał kto mierzyć. Właśnie wróciłem z dłuższej przejażdżki i zrobiłem analogiczne pomiary w deszczu. Przyspieszenie 80-120 na 4. (bo to chcesz porównywać) w ZALEZNOŚCI od czynników (nachylenie drogi, szybkość wciskania pedału gazu) wyniosło:
z pochyłości, gaz gwałtownie w podłogę (overboost +20Nm) ok 6s
w przybliżeniu płasko (no niestety nie mam niwelatora), gaz spokojniej, ale szybko w podłogę ok 7-8s
na pochyłość jak w przypadku 1., gaz j.w. 8s z kawałkiem (1 pomiar w przeciwną stronę)
pod sporą górkę ok. 9-10s, z overboost - wyraźnie czuć przyrost momentu na narastającej części charakterystyki.
Średnio coś ok 7-8s, na płaskim raczej 7s. Dość wyraźnie czuć na początku czy uruchomiony został overboost. Przy gwałtownym wbiciu gazu w podłogę sam dół ciągnie odczuwalnie lepiej. Nie można przesadzać bo dwumasa i podłoga chyba tego nie lubią :fcp3
Jechałem sam, w deszczu i sam mierzyłem czas - dokładność do 1s.
Widocznie za pierwszym razem było z pochyłości (nie z górki) albo jak nie pada wyniki są lepsze.
Czekam na pomiary twoje i innych użytowników TDxx i 2,0b. Bez tego dyskusja nie ma sensu.
BTW. Nie gorączkuj się - czytaj uważnie posty innych. Wyciągaj wnioski. Tylko krowa nie zmienia poglądów. Traktujesz temat zbyt emocjonalnie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline