View Single Post
Stary 08-02-2012, 10:17   #26
krzkol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Witam, kolego nie wiem dlaczego piszesz, że ropa była zmrożona i miało mi coś odpuścić? Dodatek wlany był prewencyjnie przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów niedomagania silnika.
Podczas wlewania dodatku udało mi się zapoznać z informacją na odwrocie opakowania i się do niej zastosować.

Idea używania depresatorów tyczy się temperatur ujemnych, a nie baniek z ciepłą ropą.
Dodatek wlany był przy -24 stopniach podczas tankowania paliwa.

Co do faktu zamarzania dodatków zimowych to troszkę rozmijasz się z prawdą. To dotatek ma chronić ropę przed zgęstnieniem "zamarznięciem" a nie odwrotnie. Wystarczy zapoznać się ze składem chemicznym depresetora, z którego wynika, iż ten który wlałem zawiera związki ksylenu - mocnego rozpuszczalnika, którego temperatura zamarzania (krzepnięcia) wynosi poniżej -50.

To tylko takie moje uwagi na temat posta nic nie wnoszącego nowego do sprawy, jedynie wytykającego ewentualne braki niewiedzy lub doświadczenia innym użytkownikom tego forum. Uważam, iż jako doświadczony forumowicz swoje wypowiedzi powinieneś przeczytać zanim wyśleś oraz prześledzić historię problemu od początku danej osoby.

Jedynie co to mogę sobie zarzucić iż kupiony przezemnie dodatek nie był chyba najlepszym produktem - skąd mogłem to wiedzieć. Jak znajdę opakowanie i okaże się że w nim leży przyczyna to podam nazwę środka tak by inni go nie kupili.
krzkol jest offline