View Single Post
Stary 14-06-2013, 07:50   #1065
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Praca na wolnych obrotach to 400-500bar.
Ale skoro pisze głupoty to sie mencz dalej.
kolego praca na wolnych obrotach w Mondeo z układem Delphi to nie 400-500 tylko 225-235 barów więc też mógł byś się trochę douczyć i nie pisać takich głupot. nawet na zimnym silniku i podwyższonych "wolnych" obrotach ciśnienie nie powinno przekroczyć 300 barów

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prodczas pracy nominalnej czyli 1000 bar
nominalny zakres ciśnień roboczych w naszych mondkach to 200-1600 barów a nie jakieś stałe cisnienie

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z wtrysku do buteleczki jak sprawdzałem wychodziło powietrze pół na pół z paliwem , i nie wiem czy tak powinno byc
raczej nie

ogólnie powiem tak - jak cały układ jest już wypracowany to przelew 25 ml może już powodować za duży spadek ciśnienia i tryb awaryjny. obecnie u siebie mam przelewy na poziomie 35-50 ml i w niczym to nie przeszkadza, auto jedzie bezproblemowo do v-max ale wymieniałem pompę WC i regulator na pompie.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-06-2013 o 07:54
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem