Temat: [Mondeo 2007-2014] Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM
View Single Post
Stary 05-01-2014, 07:12   #371
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Właściciele z silnikiem 2.0 Duratec 145KM łączmy się!

Witam, powracam do swojego wątku po 6 latach. Już odpowiadam co słychać. Najważniejsze jest to, że w 2011 roku założyłem do swojego Monika instalacje LPG przy przebiegu około 50 tys. Dzisiaj mam juz przejechane 105 tys. Instalacja to BRC oraz zbiornik 65 litrów oraz system lubryfikacji zaworów flash lube, napąknę iż auto przy zakładaniu instalacji było testowane na hamowni, więc instalacja jest bardzo dobrze zgrana. Aby powiedzieć o oszczędnościach to podam taka daną. W zimie gdy instalacja gazowa włącza sie trochę później z uwagi na niską temperaturę jestem w stanie na zatankowanym do pełna zbiorniku tzn w maksie wejdzie tam 48 litrów zrobic 530-550 km oczywiście w trybie mieszanym z dużym naciskiem na trasę 20 km do pracy co daje średnia 9litrów na 100, jest jednak wynik trochę zafałszowany gdyż jakieś 3 lub 2 km robi sie na benzynę lub wiecej do tego dochodzi jeszcze koszt płynu do lubryfikacji. Oszczędności są jeżeli przy zatankowaniu do pełna płaci sie 120 pln. Zobaczymy co będzie dalej na razie jest oki. Jeśli chodzi o olej to zalałem go olejem motul MOTUL SPECIFIC 913D 5W-30 i tak wlewam go od 2010 roku. Na razie tyle pozdrawiam wszystkich użytkowników i wszystkiego dobrego w nowym roku.
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem