Temat: [Focus 2004-2008] Drgania kierownicy
View Single Post
Stary 25-11-2016, 08:30   #46
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 224
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Większość typowych wulkanizacji dysponuje starymi lub bardzo starymi wyważarkami ,nie mają pojęcia o kalibracji a płacić za nią nie chcą. Kalibrację powinno się przeprowadzać przed sezonem ,czyli dwa razy w roku. To że wyważarka powie że koło jest wyważone wcale nie oznacza że jest ono wyważone prawidłowo.
Dodatkowo dochodzi fakt że jedne opony wyważają się lepiej inne gorzej ,chociażby ze względu na swoją wagę ,czy też sposób przechowywania.
To są słowa człowieka z dużej sieci warsztatów samochodowych.


Sam u siebie walczyłem z biciem kierownicy ,wyważałem u innych wulkanizatorów i za każdym razem bicie było przy innych prędkościach ,raz lżejsze raz mocniejsze.
W końcu trafiłem na zakład z nowymi wyważarkami i skończył się u mnie temat z biciem kierownicy.

Dla ciekawości powiem że spotkałem nie dawno człowieka (pracownika) u którego zmieniałem koła przez kilka lat,od około trzech lat pojawił się problem z biciem kierownicy przy wyższych prędkościach ,tak 110-130 km/h. I nie tylko w moim aucie ,w służbowych ,szefa. Zwracałem mu na to uwagę ,oczywiście mówił że nikt inny nie narzeka ,więc już u niego nie zmieniam .
Podczas rozmowy powiedział mi że wyważarka na której pracował miała skrzywiony wałek ,i niebyło takiej opcji żeby dobrze wyważyć koła, on już tam nie pracuje ale zakład działa dalej i z ową usterką nic nie zrobił.
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem