Temat: [Focus 2008-2011] Uszkodzony zamek do otwierania maski
View Single Post
Stary 28-02-2019, 12:32   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Uszkodzony zamek do otwierania maski

Ja nie psikam i też nie miałem problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Popatrz na to w ten sposób - wkładki generalnie są spasowane dość dobrze, ale nie szczelnie (nie ma to sensu), więc luz mechanizmu zawsze się pojawi. Wkładka nie przenosi żadnych sił, nie nagrzewa się w trakcie pracy. Groźna jest wilgoć (która zamarza, bo rdzewieć nie powinna) i zanieczyszczenia - kurz, oleje itd. które trafiają do środka w trakcie "życia" wkładki. Oczywiście zarówno ta w drzwiach jak i ta w masce są zabezpieczone klapkami, ale np. te w drzwiach w domach nie mają tego "komfortu". Tak więc dodanie do środka jakiegokolwiek olejku oznacza, że do powierzchni zacznie przylepiać się kurz i pył. Czyli zanieczyszczenia które jeszcze do niedawna można było usunąć przy pomocy sprężonego powietrza, teraz będą wymagały czyszczenia rozpuszczalnikiem, choćby takim w WD40.
Smarowanie może pomóc w jednym konkrentym przypadku - jak mamy krzywy klucz i musimy walczyć, żeby wszedł.

Swego czasu podobna dyskusja wywiązała się np. na Elektrodzie i tak jak kiedyś byłem zwolennikiem smarowania zamków, tak teraz oprócz czyszczenia nie robię nic. Zamek w drzwiach wejściowych 20 lat bez smarowania sobie radził. W końcu zaczął ciężko chodzić. WD40 i znowu jest jak nowy. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3248133.html
Warto poczytać i wyrobić sobie zdanie samodzielnie.

A co do tego, że istnieją produkty do czyszczenia - istnieją też magnetyzery do paliwa, ceramizery i masa innych specyfików które zmniejszają spalanie, podwyższają osiągi i naprawiają samochód. Czy to oznacza, że są potrzebne? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem