View Single Post
Stary 12-05-2017, 21:31   #17
marcociarz
ford::average
 
Avatar marcociarz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 51
Thumbs up Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał maciek129 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Czy ktoś wymieniał sprężynę powrotną pedału sprzęgła? Jeśli tak to czy może opisać jak to robił i może ma jakieś zdjęcia.
NIE CHWALĄC SIĘ, JAM TO UCZYNIŁ (wymienił) i zdjęcia i ... film z przygotowań nakręcił.

Cytat:
Napisał abuu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem tylko tyle, że wymiana tego ustrojstwa omal nie doprowadziła Paolo do skrajnego szaleństwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno ASO dysponuje specjalnym narzędziem do ściśnięcia sprężyny i włożenie owej na swoje miejsce.
bu
Cytat:
Napisał kawiecDIY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
sprawa nie jest latwa, ... ale sam nie dalem rady i musialem oddac auto wczoraj do ASO za wymiane wzieli 91 zl brutto + 20 z haczykiem za komplet sprezynek zajelo im to wczoraj okolo 4 godz.
Sam montaż sprężyny na swoje miejsce nie trwał dłużej jak 2 minuty!!!!!!!!
A jako specjalnego narzędzia użyłem ...GWOŻDZIA I CZTERY PODKŁADKI (tylko tyle miałem w ręku podczas montażu i oczywiście wymienianą sprężynę)

A zaczeło się tak:

W długi majowy weekend podjąłem się tego wyzwania, aby założyć spężynę powrotną pedału sprzęgła bez której jeżdziłem od około pół roku. I odrazu odpowiem na jedno z często zadawanych pytań: TAK, MOŻNA BEZ NIEJ JEŻDZIĆ. Ale..., ale ona nie jest tam przez przypadek. Ma spełniać jakąś funkcję i do tego została stworzona.

Ja mam Diesla, i gdy pod nogami znalazłem, sprężynę w plastykowej obudowie to zrozumiałe że takową potrzeba założyć. W zakupionym zestawie, są dwie: zwyczajna sprężyna i sprężyna w plastykowej obudowie. I w tym miejscu zadaję pytanie:
Czy istnieje ścisły i na jakiej podstawie, podział na sprężynę do benzyniaka (zwyczajna sprężyna) lub do Diesla (sprężyna w plastyku), ... bo ja, mam wątpliwości.

Wątpliwości wynikają z tego, że po uważnym!!! obejrzeniu "placu boju", stwierdziłem możliwość zamontowania zwykłej sprężyny tz. pedał sprzęgła niczym się nie różni od benzyniaka i też posiada w górnej części dzwigni "pazur" do zaczepienia sprężyny.
Idąc dalej tym tropem stwierdziłem, że na jednym ze zdjęć na dość często przytaczanej stronie http://www.jpalomaki.fi/?p=322 widać, oprócz zamontowanej już zwykłej sprężyny (do benzyniaka), jedno z uszu w których trzyma się plastykowa część sprężyny (do Diesla) a raczej jej wypustka oraz widać (słabo, ale jak ktoś widział "na żywo" to skojarzy) element pedału (zaokrąglony palec) naciskający bezpośrednio w gniazdo sprężyny. Jeżeli widzicie to samo, to potwierdżcie!!!

Na załączonych zdjęciach do tego postu wszystko wskazałem. Na pierwszym widać,
świeżo zamontowaną przeze mnie sprężynę, drugie jest z linku.

Na zdjęciach nr. 3 i 4 pokazuje sprężynę przygotowaną do zamontowania, czyli: ściśniętą i zablokowaną (zagiętym końcem gwożdżia). Zdjęć z samego montażu niesposób zrobić, ze względu na utrudniony dostęp jednej ręki w której trzymamy sprężynę i trzeba być skoncenytowanym na jej montażu a pozycja w której się to robi nie pozwala na inne czynności. Mogę to szczegółowo opisać, o ile znajdą się zainteresowani a narazie zaiteresowanie jest zerowe.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg spręzyna.jpg (90.0 KB, 356 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pedał sprzęgla.jpg (19.4 KB, 348 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CAM01261.jpg (90.3 KB, 261 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CAM01260.jpg (86.4 KB, 210 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcociarz ; 11-07-2017 o 18:02
marcociarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem