Temat: [Focus 2014-2018] Czujnik ciśnień DPF
View Single Post
Stary 15-12-2020, 22:49   #10
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,621
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

No to i mnie dopadło... Jechałem sobie spokojnie trasę, autko super śmigało, zero błędów. W drodze tam, sprawdzałem i miałem zapełnienie DPF na poziomie jakichś 75%. Jak wracałem, z ciekawości odpaliłem forscana na telefonie, patrzę a tu około 39%. Myślę sobie, ok, pewnie się wypalił po drodze. Ale co mnie zaniepokoiło - jak jechałem delikatnie, dpf load rósł, jak auto obciążyłem - spadał. Blisko domu robiłem takie testy i gdy wydech był gorący to dpf load spadało, jak obciążenie silnika było mniejsze - load rósł. w tym samym czasie soot zachowywał się normalnie. Wróciłem do domu, zero check engine na zegarach itp. I tu co mnie zdziwilo - stojąc autem w miejscu i mocniej gazując powodowałem wzrost dpf load... kilka razy przegazowałem powyżej 4000obr i rosło co 1%... Wszedłem na kompa w DTC a tu błąd P2455 - wysoka wartość sygnału w obwodzie czujnika ciśnienia A różnicowego filtru cząstek stałych. Błąd wykasowałem. Na razie nie będę nim jeździł. Od czego by zacząć diagnostykę? Filtr raczej nie zaniedbywany, zawsze pilnowałem kiedy się wypala, nie przypominam sobie bym przerwał mu kiedykolwiek wypalanie - zwykle ładnie schodził load do 3-5% a soot 17-18%. Co radzicie koledzy? Sprawdzić te rurki? Może sam ten czujnik?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem