Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
View Single Post
Stary 23-01-2011, 12:09   #15
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to życzę powodzenia,łańcuch rozrządu jest po to w aucie aby go nigdy nie wymieniać,predzej silnik zejdzie śmiercią niż łancuch,a jeszcze teoria o przestawieniu-to nie fiat 125 czy polonez,łańcuchy rozrządu we współczesnych autach się nie przestawiają a jakby ci w jakiś kosmiczny sposób się przestawił rozrząd to masz silnik kaput bo w dieslu to się kończy uszkodzeniem głowicy i tłoków z korbowodami,ponieważ wspomniane tłoki cudownie spotykają sie z zaworami.Wnisek zmień mechaniora i możlowe że po gmyraniu w rozrządzie(dwa wałki plus reszta skomplikowanych ustawień)masz już po motorze.
kolego drogi nie wiem kto ci to powiedzial ze lancucha sie nie wymienia to raz i nie potrzeba czarow zeby lancuch sie rozciagnal i przeskoczyl, prawda jest to ze ford nie przewiduje wymiany lancucha a w praktyce lancuch powinnien zostac sprawdzony po 100tys km a wymieniony po 200 tys km, i tez nie jest racja ze jak lancuch przeskoczyl to silnik kaput bo zalerzy gdzie przeskoczyl a ja pisalem ze przeskoczyl na pompie a nie na wale korbowym czy na walkach rozrzadu czyli nie pogielo mi ani zaworow ani nic mialem wiecej szczescia niz rozumu. oczywiscie moge sie mylic nie jestem mechanikiem jesli sie myle to prepraszam za podwazanie zdania. ale moze jest jakis fachowiec co sie moze wypowiedziec na ten temat?
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem