Temat: [Galaxy 1994-2000] Wymiana termostatu
View Single Post
Stary 15-11-2011, 22:12   #16
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: wymiana termostatu

Temperaturę przełączania mam chyba, 35* bo przy niższej, jeśli się przełączy to silnik nierówno pracuje a te przełączanie po 1km przy minus 15 to jest po postoju pod chmurką nie w garażu.
Jednym z powodów tak szybkiego przełączania na gaz jest pewnie to, że płyn idzie mi szeregowo najpierw na parownik a potem na nagrzewnice i jeszcze dodatkowo mam elektrozawór na tylną nagrzewnicę, ale o tym tutaj napisałem.

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam rozwiązane ten problem w ten sposób, że założyłem na zasilaniu tylnej nagrzewnicy elektrozawór, który puszcza obieg dopiero jak temperatura silnika będzie w polu NORM a jak spadnie to znowu zamyka steruje tym termostat elektroniczny. Oryginalnie był trójnik z termostatem na wężach zasilających przednią i tylnią nagrzewnice, ale on otwierał się przy temperaturze 50* a to na pewno jest zbyt niska temperatura.
i takie przeróbki potrafią wiele zdziałać.

Dodam jeszcze, że latem w największe skwary muszę przejechać 100 – 200 m żeby wskoczył na gaz wiec nie mam zbyt niskiej temperatury przełączania na gaz.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem