View Single Post
Stary 25-10-2017, 08:14   #51
kierowcafocusa
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2014
Model: Mondeo mk5 II
Silnik: ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 115
Domyślnie Odp: Chip tuning Forda Kuga !

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie rób boxa, szkoda zachodu,niepotrzebnie obciąża pompe, wtryski i DPF
zrób normalny program, aso tego i tak nie widzi, większość Mondeo 5, Kuga itd. które robię, to nówki salonówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znam temat od podszewki więc się wypowiem:
mondeo mk5 2.0tdci seria 180km
hamownia 184km i ok 430Nm
z racji nowego auta wybrałem box (Vtech) strojony pod ten silnik
moc wzrosła niewiele bo ok 190 koni ale moment już lepiej - 460Nm i przy niższym progu. natomiast duży spadek powyżej 3500obr
po około 60k km zrobiłem chip ( Tuneforce ) z nadzieją że poprawi się góra obrotów ( autostrady, czasem Niemcy )
po chipie 207km i 460Nm aczkolwiek...

wrażenia z jazdy bardzo zbliżone na boxie i chipie ( box brał niżej momentem ), chip teoretycznie lepsza góra ( choć i tak słaba )
v max na boxie 240, po chipie 225-230, seria 220-225
limitery tną na chipie bardziej gdy silnik na maksymalnym obciążeniu ( głównie temperatura spalin z tego co wiem )
czyli te ponad 200 koni jest dostępne przez 2-3 minuty.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc reasumując, posiadając zdrową serię 180KM dużo nie osiągniesz ani chipem ani boxem. silnik już dość mocno wysilony parametrami serii

dużo więcej zyskują posiadacze 150KM
kierowcafocusa jest offline   Odpowiedź z Cytatem