Temat: [Focus 2004-2008] Podmuch zimnego powietrza?
View Single Post
Stary 05-11-2012, 21:38   #25
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Podmuch zimnego powietrza?

Panowie....niechcacy wracajac do tego tematu zauwazylem to co autor tego tematu mial na mysli.
Faktycznie jest cos takiego ze jak skrecam gwaltowniej lub szybciej w prawo to odczywam czasami podmuchy zimnego powietrza...ale aby odrazu wyjasnic o co chodzi to odrazu napisze.

Powietrze w samochodzie jest w formie warstw....tak samo jak woda w zbiorniku na dnie i na gorze. Zmieniajac kierunek-wlasnie wprawo wymuszamy aby zimne powietrze przemieszczalo sie na lewo a cieple na prawo adekwatnie do sily odsrodkowej.

Zauwazylem ze dzieje sie to nawet przy zamknietych oknach i wylaczonej klimatyzacji, bynajmniej tak mi sie wydaje wiec wynikalo by z tego ze to nie zadne dziury w samochodzie ani wariactwo klimatroników czy ogrzewania (bo ja mam manuala -a tez to zauwazylem) tylko takie prawa fizyki.

Przypuszczam ze adekwatnie musi sie dziac po stronie pasazera jak skrecamy w lewo...tyle ze ja rzadko siedze na miejscu pasazera, wiec nie potwierdze tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem