View Single Post
Stary 16-09-2021, 13:41   #38
slummer87
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 16-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Cześć, po zakupie Mondeo MK5 z przebiegiem 90 tyś kilometrów byłem na przeglądzie u mechanika i powiedział mi, że Ford zaleca wymianę co 200 tyś i 10 lat ale to ryzykowne podejście. Powinno się wymienić po 100 tyś i 5 latach max. Ja się w sumie z tym zgadzam, wycenił mi wymianę kompletu na 1000 zł i mam zamiar to zrobić już teraz.
Jeżeli chodzi o wymianę samego rozrządu bez pompy to moim zdaniem tak się po prostu nie robi. Wyminia się zawsze komplet - nie ważne jakie to jest auto - dziwna jest praktyka mechaników którzy wymieniają pasek a pompe zostawiają - oczywiście ryzyko gdy coś się*stanie leży po stronie użytkownika - warsztat umyje ręce i powie, że "było dobre". W moim warsztacie wymieniają zawsze komplet aby był spokój na lata.
Swoją*drogą Ford zaleca wymianę oleju co 30 tyś kilometrów a jak się*poczyta to forum albo porozmawia z oragnientymi mechanikami to każdy mówi jasno - co 10/12 tyś nowy olej i filtry - nie ma chyba sensu oszczędzać na takich rzeczach - silnik to odczuje prędzej czy później.
slummer87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem