View Single Post
Stary 14-04-2009, 19:24   #5
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Jaki silnik w kombi MK1

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kombi 1.6 z gazem to sobie w ogóle głowy nie zawracaj.Albo szukaj z większym silnikiem,albo diesel-a.Chociaż klekotem Kubicą nie będziesz.
A może ja coś dodam od siebie.

Mam to nieszczęsne (wg niektórych) mondeo kombi z silnikiem 1.6, na dodatek założyłem instalacje sekwencyjną gazu i powiem że jak dla mnie może być. Autem w 95% jeżdzę sam po miescie i jestem zadowolony. Jak coś trzeba większego zapakowac to jest miesjce itp. Autko normalnie fajnie jeżdzi, przy komplecie osób i delikatnym bagażu delikatnie czuć przyrost wagi ale nie na tyle żeby to było jakieś męczące.

Jesli chodzi o zakup to nie patrz na pojemności tylko popatrz żeby stan tego silnika był dobry. 1.6, 1.8, 2.0 pali praktycznie tyle samo (praktycznie ta sama konstrukcja, duża waga budy no i ten 1.6 musi się bardziej namęczyć niż takie 2.0 więc i spalanie będzie podobne w 1.6 co w 2.0 no a zabawa lepsza).

Podsumowując: 1.6 też radzi sobie w kombi i to całkiem bezstresowo ale gdybym miał możliwosć wymiany silnika na np 2.0 to wymieniłbym bo koszty eksploatacji są niemal identyczne.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem