View Single Post
Stary 21-06-2015, 18:34   #11
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Test wszystkich swiatel-przygasanie wszystkich w rytm kierunkowskazow

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest jednak wyraźny objaw braku masy dla tylnych świateł. To może być uszkodzenie we wtyku wiązki lub w gnieździe zespołu lampy.
Odłącz obydwie wtyczki z obu lamp, weź próbnik-żarówkę 21W z pewnie przylutowanymi długimi przewodami, znajdź we wtyku masę i po kolei sprawdzaj styki wtyczek, czy próbnik prawidłowo się zapala podczas włączania poszczególnych świateł (obwodów). Długie przewody pozwolą na sprawdzanie z kabiny, czy żarówka się zapala i jak - bez pomocy drugiej osoby. Potem włącz wtyk do lampy z wyjętymi żarówkami i sprawdzaj po kolei czy na stykach gniazd żarówek jest napięcie.

Te zdjęcia wiązek nie są czytelne, trudno ocenić co to i do czego...

Czy masz hak?
tak mam hak

Odlaczylem wiazki idace na tyl. Nic to nie zmienilo, wiec problem chyba jest na przednich lampach.
rozlaczylem rowniez te dwie glowne wtyczki z komorze silnika na zdjeciu Nr6 rowniez zadnej poprawy, ale za to odlacza to to "pstrykanie" ktore jest zsynchronizowane z kierunkowskazami. Troche to dziwne, ze jest to osobno zasilone. Myslalem ze wylaczylem kierunkowskazy, ale nie. One nadal mrugaly a nie bylo tylko efektu dzwiekowego.

Jak mi sie uda dzieci polozyc spac szybko, to moze jeszcze wieczorem wroce walczyc wedle Twojej instrukcji Wojtek, bo mi juz pomyslow zabraklo.

Pozrawiam
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem