Temat: [Transit 2000-2006] Terkotanie przy odpaleniu? 2.0 TDDI
View Single Post
Stary 13-08-2019, 01:41   #1
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Terkotanie przy odpaleniu? 2.0 TDDI

Witam

Zakładam nowy temat bo nie znalazłem żadnych konkretnych odpowiedzi i piszę, bo nie wiem czy ten model tak ma?

Mam Forda Transita MK6 z 2006r. z silnikiem 2.0 TDDI 85KM z oryginalnym przebiegiem 139.669km. Silnik pracuje idealnie, zapala na dotyk, zero dymienia, ogólnie widać ten przebieg, ale moje zdziwienie pojawia się, kiedy go odpalam po postoju.
Dokładnie chodzi o takie w pierwszej fazie terkotanie tak kilka razy. Następuje to przez chwilę po odpaleniu i co najciekawsze, jeżeli zapalam go do tak 1h przestoju w jego pracy, to tego odgłosu nie ma - pali wtedy dosłownie cichutko bez żadnego terkotania. Jeżeli postoi dużej, powiedzmy, że z 2h-3h, to przy odpaleniu słychać ten specyficzny na chwilę terkot i znowu, jeżeli będę go odpalał nawet 100 razy w krótszych odstępach czasowych, tego odgłosu nie ma.
Nie mam pojęcia co to jest?
Auto kupiłem lekko uszkodzone i na tą chwilę nie mam założonego dolotu powietrza do filtra, może dlatego?
No ale ten odgłos pojawia się tylko wtedy jak dłużej postoi.... nie wiem.

Może macie jakiś pomysł o co "kaman"? Może ten typ tak ma?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelką pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 13-08-2019 o 01:44
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem