View Single Post
Stary 03-03-2013, 13:08   #1
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Wibracje całego auta podczas jazdy ze stałą prędkością

Witajcie

Wiem że tematów na ten temat było sporo , ale nic nie odpowiadało do końca mojemu problemowi

U mnie wygląda to tak

Podczas przyspieszania wibracje nie występują , czy to przy mocnym wciskaniu czy delikatnym przyśpieszaniu .

Wibracje występują przy różnych prędkościach choć przeważnie powyżej 100 km/h lub w tych granicach . Obroty również są różne choć przeważnie powyżej 1600 . Podczas jazdy autostradą przy obrotach blisko 3000 i prędkości 150-170 wibracje prawie że zanikają i da się w miarę normalnie jechać

Gdy już wibracje występują i przyśpieszam wibracje nie ustępują ale i nie nasilają się , gdy puszczę nogę z gazu wibracje również nie ustępują chyba że obroty spadną poniżej 1500

Na postoju gdy przelacze na N lub P wibracje nie występują w ogóle

Teraz co zrobiłem i co sprawdziłem
-Tarcze i klocki nie dawno wymieniane ale i sprawdzone są OK
-Podmienione koła osiami jak i cale koła na letnie wibracje dalej występują
-Wymieniony cały układ paska napędowego wraz z kołem pasowym , ustały dźwięki i wibracje ale silnika , podczas jazdy nic się nie zmieniło

Co przychodzi mi do głowy i co wyczytałem
-Łożysko podpory pół osi
-Przegub prawy wewnętrzny

Teraz pytanie jak to sprawdzić i co innego sprawdzić żeby nie wymienić czegoś czego nie potrzeba .

Będę bardzo wdzięczny za pomoc . Dodam ze moje Mondeo to wersja z automatem jatco o ile ma to znaczenie

Bump:

Ostatnio edytowane przez Pajko ; 03-03-2013 o 14:09
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem