View Single Post
Stary 22-12-2022, 21:33   #7
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jeździ normalnie i praktycznie nic mu nie dolega, oprócz tego kopcenia na biało.
Pamiętam pierwsze auto kupione w komisie - Opel Astra I 1.6+LPG. Po rozgrzaniu zaczęła kopcić ostro białym dymem, znajomy kazał wracać do komisu i oddać, tak też zrobiłem - on miał niestety tego typu objaw we wcześniejszym aucie, to sie okazało, że blok silnika pęknięty. Właściciel komisu zarzekał się, że płynu chłodniczego nie ubywa, a podobno wcześniej autem zrobil kilkaset km.



Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale po wymianie wtrysków i wyczyszczeniu ich

Dopytam: ostatecznie wymienione czy czyszczone ? Bo to też może mieć przełożenie na temat.


Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wymieniłem blok i głowicę,
Tutaj możemy mieć np. potencjalnie do czynienia z pękniętym blokiem lub jego błędną geometrią, podobnie jak wskazał kolega kln1920 (może przegrzany w przeszłości).
Znajoma miała autko z "lekko" przegrzanym silnikiem to od początku do końca posiadani miała z tym samochodem problemy, a i nie jeździło jak powinno.


Znaleźć dobrego i uczciwego fachowca i niech szuka problemu, bo jak koledzy wyżej pisali możliwych przyczyn wiele. Takie moje delikatne sugestie.
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem