Temat: [Mondeo 2000-2007] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
View Single Post
Stary 04-08-2012, 18:53   #36
longer1231
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Mondeo Kombi '02
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Dziękuję.
Pójdę za Twoją radą. Na poniedziałek umówiłem się już na wymianę oleju w układzie wspomagania. Sam się tego nie tykam bo boję się, że coś spieprzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pompa po przejechaniu około 20km ma chwile, gdy pracuje normalnie. Bez przeszkód i żadnych hałasów mogę kręcić kierownicą. Niestety stan ten trwa tylko kilka minut.

Gumowa rura o średnicy 18mm prowadząca ze zbiorniczka do pompy jest stara, twarda i prawdopodobnie sparciała. Podejrzewam, że przy zacisku łączącym ją z pompą doszło do nieszczelności, stąd "spocona pompa". Mechanik z ASO Ford postawił 90% szans na właśnie taką przyczynę. Stąd moje pytanie:

Jakie ciśnienie robocze jest w układzie wspomagania kierownicy?

Oryginalna rura kosztuje około 300 zł. Nie chcę wyrzucać na nią pieniędzy, skoro nie mam pewności że ona jest przyczyną moich problemów. Dlatego załatwiłem rurę gumową, wewnętrznie wzmocnioną, olejową, przystosowaną do ciśnienia 20 bar. Chciałbym ją zamonotować, przejechać kilkadziesiąt kilometrów i sprawdzić czy wszystko wróciło do normy. Później ewentualnie zakupię nową, oryginalną rurę.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
longer1231
longer1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem