View Single Post
Stary 26-01-2015, 12:09   #20
Corter
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-12-2013
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

No to jeszcze ja się dołączę, żeby nas za mało nie było.
U mnie szarpie szczególnie jak zimny i najmocniej na 4 biegu po przekroczeniu 2200 obrotów. Po nagrzaniu silnika mocne szarpanie zmienia się w mniejsze i odczuwalne jest w zakresie konkretnych obrotów. Na 3 biegu jak pedał gazu przytrzymam w jednym położeniu to dostaje czkawki i jak go tak utrzymam będzie telepał aż dodam lub odejmę gazu. Przy wchodzeniu na obroty (3,4,5) poszarpuje i dokładnie czuć to na pedale gazu. Na razie odwlekałem w czasie temat diagnostyki, bo kiedyś walczyłem z podobnym tematem a Astrze i po wydaniu kupy kasy i wielu wizytach w serwisie nie udało się jej wyleczyć. Obawy mam podobne tutaj, więc starałem się to ignorować, ale zaczyna mnie to wk...
Wymieniłem filtry i liczyłem na poprawę, ale nic się nie zmieniło. Komputer diagnostyczny wypluł jakiś błąd Egr, ale nie zgłębiałem jeszcze o co chodzi. Jeden mechanik, po opisaniu mu objawów, stwierdził że raczej nie chodzi o podawanie paliwa, bo zapaliłby się Check Engine i pewnie auto wchodziłoby w tryb awaryjny. Obstawiał jakieś tematy w stylu Egr, Turbo, przepływka albo inne. Zastanawiałem się od czego zacząć żeby nie rzucić się na głęboką wodę, bo żadna sztuka pojechać do ASO i liczyć na pomoc, ale "fachowcom" jak komp nie wypluje błędu, to blokuje się myślenie i nie mają koncepcji którą połowę auta wymienić żeby działało.
Może ma ktoś jakiś namiar na kumatego człowieka z okolic Wawy lub warsztat, który pasjonuje się takimi tematami? Chętnych do wzięcia kasy jest wielu, ale jak tylko ich teoria w pierwszej diagnozie się nie sprawdzi, to już wtedy zaczyna się ściema.

Ostatnio edytowane przez Corter ; 26-01-2015 o 12:14 Powód: Nie wpisałem wszystkiego.
Corter jest offline   Odpowiedź z Cytatem