View Single Post
Stary 20-01-2017, 11:10   #10
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Wracam do tematu.
Kolejne km za mną i sytuacja się pogarsza. Teraz nawet 2/3 bieg przy jeździe pod górę - dławienie silnika.
Im głębiej pedał gazu w podłogę tym bardziej dławi i w końcu zero ciągu, ujmując gazu ciąg powoli wraca.

Sprawdziłem odczyty mondka przy pomocy ELM327 OBD podczas jazdy:
- Ciśnienie w kolektorze dolotowym: na biegu nałowym +- 101 kPa, max 255kPa - nawet wtedy gdy gaz mocno wciśnięty i silnik się zupełnie dławi.
- MAF: na biegu jałowym przepływ powietrza +- 9g/s, przyspieszając widziałem max ponad 80g/s
- Ciśnienie paliwa (fuel rail preasure) - na biegu jałowym pokazuje +- 30,000 kPa, przyspieszając widziałem max 130,000 kPa, zaś przy dalszym wciskaniu pedału gazu, gdy silnik się dusi spadało nawet do 8,000kPa czyli 1/4 biegu jałowego.

Niebawem chcę odwiedzić mechanika i przyda się podpowiedź.
Czy macie jakieś sugestie co warto sprawdzić nie pakując się od razu w temat regenracji wtrysków, którym rzuci na wejściu mechanik?
Do głowy, biorąc pod uwagę to co napisali też powyżej koledzy przychodzi mi sprawdzenie:

Padły już wcześniej podpowiedzi:
1) sprawdzić EGR, ewentualnie zaślepienie i sprawdzenie jaki to ma wpływ na sytuację
2) Turbina - przycinanie - do czyszczenia ?
3) Filtr paliwa do wymiany
4) Przewody ciśnienia/podciśnienia - dziura?
5) MAP Sensor ??
6) Wlanie do baku preparatu do czyszczenia wtrysków common raily, jakieś konkretnej firmy. Używam paliwa premium, ale problem trwa od wielu tygodni, autko tankowane na różnych stacjach.

Ostatnio edytowane przez sebastiangora ; 20-01-2017 o 20:23
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem