Temat: [Fiesta 2008-2012] zbyt niskie napięcie ładowania
View Single Post
Stary 17-05-2014, 13:50   #3
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

u elektryka byłem dziasiaj. Sprawdził ładowanie 13,2V i na aku i na alternatorze. Sprawdzil zmieniony altrnator i stwierdził , że "raczej" jest dobry. Powiedział jednak, że to jest taki typ alternatora, którym steruje komuter silnika i aby sprawdzić go na 100% to trzeba poszukać porządnego autoryzowanego warsztatu, bo nie w kazdym mają takie możliwości. Akumulator jest na razie dobry bo po naładowaniu trzyma napięcie i bradzo dobrze odpala. Poza tym wkładalem prawie nowy akumulator z mojego drugiego smochodu ( też diesel tylko trochę większy) i ładowanie dalej jest na poziomie 13,2V. Nadmieniam, że kontrolka ładowania się nie świeci. Pasek jest prawidłowo napięty i się nie śłizga. NIe ma praktycznie żadnych skoków napięcia zarówno na wolnych obrotach, jak ina wysokich, bez obicążenia czy przy pelnym obicążeniu. Zawsze oscyluje wokół 13,2V + - 0,05V.Regulator napięcia jest razem z alternatorem , a alternator jest wymieniony. Mój alternator to Valeo 14V 150A typ AV6N10300-gc , TG15C183. Wtyczka ma tylko jeden pin.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem