Temat: [Galaxy 2006-2015] Nie włączają się czujniki parkowania
View Single Post
Stary 06-01-2010, 16:21   #5
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż

ZenObi napisal:mam problem z czujnikami parkowania w moim Galaxy.
Po ostatniej fali mrozów, kiedy autko mi nieco śniegiem zapadało włączają się na stałe
.

Mialem kiedys taki przypadek ze tylne czujniki cos mi piszczaly: raz dzialaly ok, raz szwankowaly. I ktoregos dnia postanowilem rzucic okiem czy czasem nie ma jakis mechanicznych uszkodzen kabli przy czujnikach. Zaczalem od czujnika ktory byl najlepiej dostepny i na moje szczescie, kiedy wyciagnalem z niego wtyczke i wyjalem ze zderzaka sensor, wowczas zobaczylem ze jeden z biegunow jest lekko zagiety.Wyprostowalem go, zalozylem wtyczke zmontowalem reszte i ...do dzis (odpukac dziala). Musze tez powiedziec ze najprawdopodobniej usterka ta powstala podczas montowania haka (posiadam hak holowniczy) tyle ze dopiero po jakims czasie sie pokazala.Zapewne montazysta nie do konca byl rozgarniety i na sile probowal wcisnac wtyczke co mu sie zreszta udalo...Jesli kolega mial cos montowane przy zderzaku, badz mial przyjemnosc zostawiac gdzies u mechanikow lub w ASO samochodzik bez swojej opieki, sugerowalbym podejsc od tej strony do tematu. Oczywiscie nie uwazam ze u kolegi bedzie taka sama sytuacja ale sprawdzic mozna.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem