View Single Post
Stary 31-03-2013, 19:00   #286
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

U mnie klapki wyłączone czyli cały czas otwarte poprzez zaślepienie podciśnienia.
Zrobiony reset ECU. Efekt: Pod każdym ale to każdym względem silnik zachowuje się tak samo. Wydaje mi się że trochę chętniej wkręca się na obroty. A na pewno nie gorzej. Nie ma żadnej różnicy w elastyczności silnika ani w spalaniu. Chociaż ostatnio spalanie miałem spore ale to przez mój styl jazdy a nie klapki.

Jak się okazało klapki na zupełnie zimnym silniku minimalnie się odzywały. Na ciepłym siedziały cicho. Czyli u mnie klapy na pewno siedzą.

Nie wiem jak inni ale ja nie mam zamiaru rozbierać kolektora tylko po to żeby go wykastrować. Czytałem że co niektórzy radzą żeby je zdemontować bo może się urwać.
A ja się pytam jakim cudem skoro teraz pręt i klapki ani nie drgną? No chyba że ktoś ma już taki stan że nawet coś klepie z odłączonym podciśnieniem gruszki.

Podsumowując. Ja z "naprawy" kolektora w czasie 5 minut jestem bardzo zadowolony.
I taka mała uwaga. Jeżeli komuś po wyjęciu klapek falują obroty , ma problemy z odpalaniem itd. to albo coś zle złożył lub ma coś uwalone. U mnie nie było żadnego falowania ani problemów z odpalaniem zarówno z włączonymi klapkami jak i bez.

Moim zdaniem te całe klapki to miał być patent na coś tam ale ostatecznie okazało się że nic nie daje.
Zwłaszcza że w MK4 pomimo tej samej budowy silnika i kolektora klapki zniknęły.

Od momentu wyłączenia klapek przejechałem kilkaset km. Za to teraz spie spokojniej że mi jakaś tam klapka czy kawał pręta rozwali engine.

PS: bad4u wyjmij wężyk podciśnienia z kolektora który steruje gruszką przepustniczek. Powinna nastać cisza. Króciec ten znajdziesz na środku kolektora ssącego. W tej chwili masz pewne założony na nim wężyk.
Żeby go zatkać ja wkręciłem wkrętak o odpowiednim rozmiarze. I z powrotem nałożyłem wężyk.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 31-03-2013 o 19:11
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem