View Single Post
Stary 24-10-2012, 07:38   #7
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zdemontować panel pod kierownicą z lewej strony?

Cytat:
Napisał storky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tą samą stronę właśnie idę. Widzę, że masz nawet radyjko jak moje? Stabo?
niestety nie, johnny II.

Cytat:
Napisał storky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To właśnie chciałem sprawdzić, demontując panel. Jednak w tym panelu jest ta kieszonka/półka, odpowiedniej głębokości. Gdyby ją tylko poszerzyć i zamontować CB na elastycznym, zrywalnym montażu (co by nogi nie urwało w razie trafienia)... np, solidnym rzepem 3M??
też się nad tym początkowo zastanawiałem, ale radio jest trochę za szerokie do tego otworu i szczerze wątpiłem w estetykę tej instalacji (szczególnie jeżeli chodzi o wycięcie / poszerzenie otworu) - ale to jest kwestia gustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Co do instalacji na rzepie 3M, jak się przyjrzysz na zdjęciu moje radio ma naklejony takowy rzep - też myślałem nad tym rozwiązaniem początkowo, aby uniknąć wiercenia itp. niestety powierzchnia ta gdzie zamontowałem radio nie jest idealnie płaska i rzep miał za małą powierzchnię styczną i niestety nie trzymał tak jak tego oczekiwałem.

Cytat:
Napisał storky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tej pozycji zapewne łatwo widoczne z zewnątrz?
Niestety tak jest.

Cytat:
Napisał storky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thx. Alternatywną lokalizacją jest montaż do kratki głośnika w drzwiach kierowcy, ale pozostaje problem gruchy. O ile kable zasilania i anteny może da się wepchnąć w wiązkę sterowania szyb, tak kabel od gruszki już będzie przeszkadzał. Chyba.
Masz na myśli instalację radia do kratki ?? Trochę by to tak dziwnie według mnie wyglądało, plus dodatkowo po co zasłaniać sobie głośnik.
Jednak idąc dalej tym tropem, uważam, że można było by się zastanowić nad montażem radyjka w kieszeni drzwi.
Plusy = radyjko z zewnątrz prawie nie widoczne; gruchę możesz schować obok w kieszeni; wszystko jest pod ręką.
Minusy = o ile przeciągnięcie kabla zasilającego nie byłoby większym problemem (lub nawet jakieś podpięcie pod którąś z kostek w drzwiach - jeżeli w ogóle jest takowa możliwość) o tyle bryndzlowanie się z kablem antenowym mogłoby stanowić problem.

Dodatkowo tak jak wspomniałem wcześniej, ten panel gdzie teraz jest zainstalowane radio kosztuje niecałe 40 zł na allegro. Jeżeli kiedyś przyjdzie mi sprzedać auto, łatwo go podmienić i tapicerka w środku nie będzie miała dziur. Nie wiem jak wygląda ta sytuacja w przypadku tapicerki drzwi.
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem