Temat: [Mondeo 2000-2007] Katalizator - wymiana
View Single Post
Stary 14-07-2009, 12:25   #1
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Katalizator - wymiana

Witam szanownych kolegów. Przejrzałem już tematy związane z katalizatorem na forum ale odpowiedzi satysfakcjonującej mnie nie znalazłem. Stoję przed wymianą katalizatora ponieważ prawdopodobnie jego zawartość urwała się i auto przy obrotach 1500-2000 chodzi jak stara betoniarka (układ wydechowy, a właściwie to chyba jego zawartość wpada w wibracje i niby w osiągach nie ma żadnej różnicy, ale to warczenie przy ruszaniu delikatnie rzecz ujmując mnie wkur...) powyżej tych obrotów jest cicho.
I teraz mam pytanie czy ktoś wstawiał może taki uniwersalny kat i czy nie było w związku z tym jakichś skutków ubocznych typu "check engine". Taki kat do wstawienia kosztuje 260zł-750zł. Nie wiem tylko czy ten za 260zł to kat EURO-2, czy EURO-3 i czy jest jakaś różnica w ich budowie pomiędzy samym katem EURO-2 i EURO-3.
Ewentualnie czy kupić używkę na alledrogo za 200zł i ją po prostu zamontować (ryzykując zakup gorszego niż się ma) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Opcja 3 czyli ASO odpada koszt oryginalnego kata do mkIII 2.0 benzyny to koszt 4700zł (chyba lekka przesada).

Kolegów którzy mają jakieś doświadczenie w powyższej kwestii prosiłbym o jakieś rzeczowe opinie i porady.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem